Wyjazdowa porażka Armatury AZS

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 16-10-2011 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Meczu w Aleksandrowie Łódzkim z pewnością krakowskie siatkarki AZSu nie zaliczą do udanych. Miejscowa Jedynka pokonała Armaturę 3-0 w meczu zdominowanym przez liczne błędy z obu stron siatki.

Pierwsza partia była klasycznym pojedynkiem na zagrywki. Kto ich nie psuł natychmiast odrzucał rywala od siatki i wychodził na prowadzenie. Po dobrej zagrywce Justyny Ordak prowadziliśmy 17:21, ale czas na prośbę trenera gospodarzy dobrze podziałał na jego podopieczne, które zniwelowały straty do 1 punktu (21:22). Chwilę później trener Klocek dokonał taktycznej zmiany wprowadzając na zagrywkę Justynę Sachmacińską, a ta odwdzięczyła się ustrzelając w przyjęciu Dominikę Nowakowską (21:24). Niestety AZS nie wykorzystał 3 piłek setowych, choć mieli ku temu okazje. Podobnie było podczas walki na przewagi. Skuteczny atak Nowakowskiej zakończył pierwszego seta.

Choć set pierwszy nie wpłynął bardzo negatywnie na ekonomistki, to przede wszystkim podbudował miejscowe, które rozwinęły skrzydła. Nie ustrzegło ich to od popełniania błędów, ale krakowska ekipa niestety również „grzeszyła” szczególnie w polu zagrywki. W drugiej i trzeciej partii uzyskiwaliśmy nieznaczne prowadzenie, ale za każdym razem traciliśmy je. Duża była w tym zasługa dobrze dysponowanych Eweliny Ryznar i Dominiki Nowakowskiej. W AZSie ciężar ataku wzięły na siebie Katarzyna Walawender i Justyna Sachmacińska, która dopiero co wznowiła treningi po drobnym urazie stawu skokowego. Było to jednak za mało na UKS Jedynkę tego dnia i musieliśmy uznać wyższość rywalek. Szczególnie szkoda porażki w 1 secie, bo gdyby krakowski zespół popełnił w nim o 1 błąd mniej, to nie wykluczone, że ustawiłby już cały mecz pod siebie.

Za tydzień krakowianki czeka mecz we własnej hali z SMS-em Sosnowiec. Lepszej okazji do przełamania ligowej niemocy może już nie być. Tym bardziej, że za dwa tygodnie będzie grać w Murowanej Goślinie.

UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki – Armatura Eliteski AZS UEK 3:0 (30:28; 25:18; 25:21)
AZS: Ordak (2), Połeć (5), Walawender (12), Żochowska (3), Starzyk-Bonach (3), Jaroszewicz (7), Borek (libero; 1) oraz Sachmacińska (11), Baran, Kuskowska