Pewne zwycięstwo Wisły Krakbet

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 06-12-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

W ramach 11 kolejki ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu Clearex Chorzów podejmował Wisłę Krakbet Kraków. Od początku spotkania Wiślacy przejęli inicjatywę. Młodzi zawodnicy Clearexu nie mieli pomysłu na grę. Wymieniali sporo podań, które nie dawały żadnych korzyści. Krakowianie z minuty na minutę stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką Chorzowian. W 8 minucie świetnie zachował się Łukasz Nocoń. “Janusz” przyjął piłkę pod kryciem, a następnie uderzył idealnie w dolny róg bramki strzeżonej przez Tomasza Ulfika. 0:1 dla Białej Gwiazdy. Krakowianie poszli za ciosem i w krótkim odstępie czasu mieli kilka 100% sytuacji na podwyższenie rezultatu! W 11 minucie sam na sam z golkpierem Clearexu wyszedł Douglas. Brazylyjczyk przegrał pojedynek z Ulfikiem i wciąż było 0:1 dla Wisły. Podobnie było kilka minut później. Tym razem przed bramkarzem gospodarzy stanął Andrzej Szłapa, który również trafił piłką w Ulfika. W 17 minucie Krakowianom udało się podwyższyć prowadzenie. Strzelcem gola był Douglas. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Clearex – Wisła 0:2. Wiślacy schodzili do szatni kontrolując przebieg spotkania.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu Biała Gwiazda dominowała na parkiecie i raziła nieskutecznością. W 21 minucie drugą bramke w meczu zdobył Łukasz Nocoń. Tym razem huknął pod poprzeczkę. 3 minuty później padł kolejny gol. Po podaniu Szłapy do siatki gospodarzy trafił Michał Słonina. W poprzednim sezonie obaj reprezentowali barwy Clearexu. W 32 minucie na listę strzelców wpisał się Andrzej Szłapa, który ustalił wynik spotkania. W 36 minucie Chorzowianie zdecydowali się wycofać bramkarza. Wiślacy zrobili podobnie i zaczęła się gra w przewadze. Obie drużyny były nieskuteczne i dlatego rezultat nie uległ zmianie. Clearex Chorzów 0:5 Wisła Krakbet Kraków

Clearex Chorzów 0 : 5 (0:2) Wisła Krakbet Kraków

Bramki:

8 min. – 0:1 – Łukasz Nocoń

17 min. – 0:2 – Douglas

21 min. – 0:3 – Łukasz Nocoń

24 min. – 0:4 – Michał Słonina

32 min. – 0:5 – Andrzej Szłapa