Z Ostrowca AZS wraca z punktem

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 29-11-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Kolejny cenny punkt z trudnego meczu wyjazdowego przywiozły Eliteski Skawa AZS UEK. Po ciężkiej, pięciosetowej walce minimalnie uległy AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Choć na parkiecie występowały kobiety, to przebieg gry miał bardziej „męski charakter”. Żadna z drużyn nie mogła sobie pozwolić na chwile słabości, gdyż ewentualny przestój był jednoznaczny z przegraniem seta. Ten najpierw przydarzył się miejscowym, które potem musiały gonić wynik. I choć udała im się ta sztuka, to  poległy w walce na przewagi 25:27. W drugiej partii w dobrze funkcjonującym krakowskim kolektywie coś się zepsuło. Dość szybko na prowadzenie wyszły gospodynie, które w tym etapie dobrze zagrywały, co utrudniło naszym siatkarkom rozgrywanie akcji na siatce. W efekcie KSZO wygrało do 16 i wyrównało stan meczu. W trzecim secie na boisku pojawiła się Magda Żochowska, która wzięła na siebie ciężar ataku. Podobnie jak w meczu z PLKS Pszczyna – nie zawiodła i poprowadziła „Ekonomistki” do wygranej do 19. Niestety czwarty set zakończył się identycznym rezultatem, ale w drugą stronę. W tie-break’u trwała wyrównana walka punkt za punkt i zdawało się, że tak może być do samego końca. W decydującym momencie KSZO, dzięki dobrej grze skrzydłowych, zdołało osiągnąć trzypunktową przewagę (12:9). Po czasie na prośbę trenera Klocka jego podopieczne zdołały doprowadzić do remisu. Miejscowe postanowiły zaryzykować zagrywką w końcówce i to się opłaciło. Od stanu 13:13 dwie kolejne padły ich łupem.

Był to kolejny przegrany przez nasze siatkarki tie-break, lecz należą im się ogromne brawa za walkę do samego końca. Punkt zdobyty w Ostrowcu może cieszyć, biorąc pod uwagę, że Eliteski przegrały z tym przeciwnikiem wszystkie przedsezonowe sparingi (dwukrotnie 3:0 i raz 3:2). Teraz reprezentantki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będą mogły spokojnie przygotować się do wyjazdowego meczu z Gedanią Żukowo.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Eliteski Skawa AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 3:2 (25:27; 25:16; 19:25; 25:19; 15:13)
Eliteski: Kuskowska, Surma, Biernatek, Jagodzińska, Jaroszewicz, Wilczyńska, Reptak (libero) oraz Hatala, Żochowska, Łunkiewicz