Remis w futsalowych derbach

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 08-11-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

6 listopada 2010 roku doszło do futsalowych derbów Krakowa. W Myślenicach Kupczyk podejmował Wisłę Krakbet Kraków.  Pojedynek obu zespołów wzbudził spore zainteresowanie wśród kibiców. Mimo, że Wisła grała teoretycznie na wyjeździe to zdecydowana większość fanów dopingowała Białą Gwiazdę. Spotkanie było poprzedzone ładnym gestem ze strony drużyny Wisły. Zawodnicy wyszli w koszulkach, z których ułożyli napis “100 lat Prezesie”. Nawiązali do urodzin, które obchodził właściciel Wisły Krakbet KrakówPiotr Wawro.

Mecz rozpoczął się jak prawie wszystkie spotkania Wisły w tym sezonie czyli od straty gola. Sposób na pokonania Bartłomieja Nawrata znalazł Tomasz Kozieł. Kupczyk świetnie się bronił, przy tym wyprowadzał groźne kontry. Tuż przed przerwą jedną z nich wykorzystał Piotr Powroźnik. Świetną asystę zaliczył Krzysztof Filipczak. Po pierwszej części spotkania gospodarze prowadzili 2:0.

Po przerwie Wisła Krakbet zagrała o wiele lepiej. Zawodnicy z Białą Gwiazdą na piersi założyli wysoki pressing na rywalach, nie pozwalając Kupczykowi swobodnie rozgrywać piłki. Efektem była kontaktowa bramka strzelona przez Douglasa. Brazylyjczyk trafił piłką w Filipczaka, a ta po rykoszecie wpadła do bramki strzeżonej przez Roberta Augustyna. Kiedy wydawało się, że Wiślacy wyrównają, Kupczyk wyprowadził kolejną kontrę, która zakończyła się drugim trafieniem Powroźnika. Chwile później było już 4:1! Idealnie przy słupku uderzył Kozieł i także zdobył swoją drugą bramke w tym spotkaniu. Wisła nie miała zamiaru się poddać i zaczęła odrabiać straty. Douglas, Zbigniew Mirga i Andrzej Szłapa znaleźli sposób na pokonanie Augustyna, dając remis swojej drużynie. 4:4. To nie wszystko na co było stać Białą Gwiazdę! Wiślakom udało się wyjść na prowadzenie po trzecim trafieniu Douglasa! Na minutę przed końcem sędziowie odgwizdali faul dla Kupczyka. Gospodarze świetnie rozegrali stały fragment gry, ratując się przed porażką. Strzelcem gola był Michał Słupek. Kupczyk Kraków 5:5 Wisła Krakbet Kraków.

Kupczyk Kraków 5 : 5 (2:0) Wisła Krakbet Kraków

Bramki:

1:0 – Tomasz Kozieł

2:0 – Piotr Powroźnik

2:1 – Douglas

3:1 – Piotr Powroźnik

4:1 – Tomasz Kozieł

4:2 – Douglas

4:3 – Zbigniew Mirga

4:4 – Andrzej Szłapa

4:5 – Douglas

5:5 – Michał Słupek

Skład Wisły Krakbet Kraków:

Bartłomiej Nawrat, Kamil Dworzecki – Błażej Korczyński, Krzysztof Kusia, Łukasz Nocoń, Krzysztof Marzec, Douglas, Zbigniew Mirga, Andrzej Szłapa, Michał Słonina, Robert Dąbrowski, Łukasz Szymanowski

(wislafutsal.pl \ karmi)

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее