Derby bez kibiców Wisły !

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 02-11-2010 Autor: Karol Migo
Komentarze: 2

Poniżej prezentujemy komunikat Ekstraklasy SA w sprawie zajść podczas meczu 11. kolejki Lech Poznań – Wisła Kraków.

W związku z zachowaniem kibiców Wisły Kraków podczas meczu 11. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań – Wisła Kraków, Komisja Ligi zastosowała środek zapobiegawczy wobec klubu Wisła Kraków w postaci zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców w meczach wyjazdowych o mistrzostwo Ekstraklasy. Środek zapobiegawczy obowiązuje do czasu podjęcia przez Komisję Ligi decyzji w sprawie.

Z raportu Delegata PZPN na ten mecz wynika, że kibice Wisły Kraków zachowywali się niewłaściwie – doszło do niedopuszczalnych ekscesów, m.in. rzucania przedmiotami na boisko oraz w kierunku kibiców gospodarzy, a także zniszczenia mienia na stadionie poprzez zdemolowanie bufetu, łazienek i toalet, jak również próby podpalenia obiektu. Komisja Ligi wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec klubu Wisła Kraków stosując powyższy środek zapobiegawczy.

Komisja Ligi wszczęła także postępowanie dyscyplinarne wobec klubu Lech Poznań w związku z zachowaniem kibiców tego klubu podczas meczu oraz zaniedbaniami organizacyjnymi.

Najbliższe posiedzenie Komisji Ligi wyznaczono na 4 listopada 2010 roku.

Źródło: Ekstraklasa.org

(karmi)

R E K L A M A

Komentarze: 2 do “Derby bez kibiców Wisły !”

  1. ratio:

    bardzo dobrze! i tak na derby zapewne pojechałaby ta sama ekipa, która rozkręcila rozróbe w Poznaniu wiec zadna strata. 1000 idiotów mniej na stadionie to o 1000x mniejsze prawdopodobieństwo że derby zostaną przerwane.

  2. wiślak:

    niestety to było do przewidzenia. szkoda.

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее