Pierwsze zwycięstwo Juvenii

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 04-10-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Juvenia Kraków odniosła pierwsze w tym sezonie i jakże cenne, wyjazdowe zwycięstwo w Ekstralidze rugby. Krakowianie pokonali Ogniwo Sopot 12:5 (7:5) i dzięki temu awansowali na przedostatnie miejsce w tabeli. Już za dwa tygodnie Smoki będą mieć szansę wskoczyć jeszcze wyżej, jeśli tylko 16 października pokonają na własnym boisku Posnanię Poznań.

Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane. Co prawda na boisku mnożyły się błędy, ale Juvenia popełniała ich mniej i dzięki temu to ona opuszczała boisko z wysoko podniesioną głową. Pierwsze punkty dla krakowian zdobył Konrad Jarosz, który po maulu autowym w wykonaniu formacji młyna i kilku przegrupowaniach wykorzystał zawahanie obrońców i przyłożył piłkę na polu punktowym. Podwyższył Paweł Wojciechowski. Ogniwo jeszcze przed przerwą odpowiedziało punktami Jakuba Irli i na drugą odsłonę Smoki wychodziły z minimalnym, dwupunktowym prowadzeniem. Spotkanie rozstrzygnęła doskonała akcja krakowskiego ataku. Maciej Sokołowski rozerwał obronę sopocian i tuż przed obrońcą podał do Pawła Wojciechowskiego, ten przed kolejnym z rywali oddał do Jakuba Sajdaka, który pognał niemal pod samo pole punktowe, gdzie złapany przez defensorów Ogniwa zdołał jeszcze odegrać na czystą pozycję do Pawła Wojciechowskiego.

Przy stanie 12:5 doszło do bardzo nerwowej końcówki. Ogniwo przez niespełna pięć minut przebywało niemal na linii pola punktowego Juvenii, ale doskonała obrona krakowian nie pozwoliła sopocianom zdobyć przyłożenia, ale zmusiła ich do błędu. Sędzia podyktował karny, Paweł Wojciechowski pewnie oddalił niebezpieczeństwo kopiąc w aut, po którego rozegraniu arbiter zakończył zawody.

Zwycięstwo jest szczególnie cenne również dlatego, że Juvenia do Trójmiasta pojechała z zaledwie dwoma rezerwowymi zawodnikami, a mimo to potrafiła w kluczowych momentach obronić korzystny wynik.

Ogniwo Sopot – Juvenia Kraków 5:12 (5:7)
Ogniwo: Jakub Irla 5
Juvenia: Paweł Wojciechowski 7, Konrad Jarosz 5

Juvenia: Gajda (Motak), Grabski, Głowacki, Świadek, Tchorek, Siemaszko, Szczepański, Stawiarski, Jarosz, Wojciechowski, Mateusz Nowak (Marcinek), Bielawski, Zawojski, Sajdak, Maciej Sokołowski.

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее