Hutnik wywozi trzy punkty z Przeciszowa

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 11-10-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Skazywany na porażkę z wyżej notowanym przeciwnikiem (zajmującym czwarte miejsce w tabeli) Hutnik Nowa huta podjął wyzwanie i ku zaskoczeniu wszystkich był na boisku drużyną lepszą. Gol Radosława Jarosza w 90 minucie meczu wpisał się w najnowszą historię nowohuckiej piłki nożnej.

W pierwszej połowie oba zespoły zagrały w miarę spokojnie, przez co nie było zbyt wielu okazji bramkowych, ale nie brakowało też spięć w środku boiska. Ofiarą dość ostrej gry gospodarzy stał się grający trener Hutnika – Krzysztof Przytuła, który utykając opuścił boisko w 30 min. meczu.

W drugiej połowie mecz się bardzo ożywił. Głównie za sprawą Hutnika, który w pierwszym kwadransie stworzył sobie cztery znakomite sytuacje, po których raz piłkę z linii bramkowej wybili gospodarze, raz nasi piłkarze oddali za słaby strzał, a dwukrotnie piłka lądowała na poprzeczce przeciwnika! Bardzo dobry mecz rozgrywał Mateusz Gamrot, który po zejściu Dawida Szewczyka przejął opaskę kapitana.

Kibice Hutnika obawiali się, że te niewykorzystane sytuacje, podobnie jak w poprzednich meczach, zemszczą się na naszej drużynie, która m.in. w spotkaniu z Sandecją II i Lotnikiem traciła w ostatnim kwadransie prowadzenie.

Tym razem piłkarze Hutnika napisali inny scenariusz – walczyli do samego końca o zwycięstwo. Raz o mało co kontra gości nie dała im prowadzenia. To wszystko przestało być wkrótce ważne: w 90 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej pod bramą zachował się Radosław Jarosz, strzelając gola na 1-0!

Bohater spotkania szybko podbiegł do sektora kibiców gości i za chwilę utonął w objęciach kolegów z drużyny. Kilkadziesiąt sekund później sędzia zakończył spotkanie, a piłkarze i kibice Hutnika zaczęli świętowanie.

Hutnik wygrał kolejne spotkanie i udowodnił, że potrafi grać do końca. Dzięki zwycięstwu w Przeciszowie Hutnik awansował na 12 miejsce w tabeli.

Przeciszovia Przeciszów – Hutnik Nowa Huta 0-1 (0-1)
0-1    R. Jarosz 90

Przeciszovia: Kudłacik – Dziadzio, Orzechowski, Śliwa, Żurek – Mikołajczyk (80 Rydz), Laburda (75 Gałgan), Poręba, T. Całus (78 Sendera) – Chrapkiewicz, Mańka (83 K. Całus).

Hutnik: Stępniowski – Jarosz, Kukla, Jurkowski, Zimny – Przytuła (30 Gadula), Gamrot, Szewczyk (68 Kozak), Białkowski (59 Salamon) – Dudziński, Stanek.

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее