Wygrana Wisły w Rzeszowie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 04-09-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Wisła Kraków pokonała 2:1 w meczu sparingowym rzeszowską Resovię, która obchodziła sto piątą rocznicę swojego założenia. W zespole Białej Gwiazdy zadebiutował pozyskany kilka dni temu Nourdin Boukhari, który rozegrał 74 minuty.

Wisła zagrała w ustawieniu-1-4-3-3, które ćwiczyła w trakcie tygodnia. Jako dwaj defensywni pomocnicy zagrali Chrapek i Jirsak, ofensywnym pomocnikiem był Boukhari, na skrzydłach zagrali Rios z prawej i Paljić z lewej, a na szpicy trener Maaskant ustawił Macieja Żurawskiego.

Wisła przez całe spotkanie starała się długo utrzymywać przy piłce, spokojnie rozgrywać swoje akcje. Nie ułatwiało tego na pewno bardzo nierówne boisko, na którym piłka często podskakiwała w niespodziewany sposób. Oba zespoły okazje zaczęły tworzyć dopiero po dwudziestej minucie spotkania. Zaczęło się od groźnego strzału Mateusza Kantora z narożnika pola karnego, który z trudem nad poprzeczkę przeniósł Milan Jovanić. Od tego momentu co kilka minut groźnie robiło się to pod jedną, to pod drugą bramką. W końcu, w 37. minucie Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie. Długo rozgrywana przed polem karnym piłka trafiła do Riosa, który zdecydował się na strzał w długi róg, którym pokonał Pietrykę.

W drugiej części meczu na murawie niepodzielnie rządziła już Wisła. Na pewno wpływ na to miały zmiany przeprowadzane w trakcie drugiej części w drużynie Resovii. Na boisku pojawiło się aż czternastu nowych zawodników.

Dwa razy szansę na podwyższenie rezultatu miał Maciej Żurawski, który raz minął nawet bramkarza gospodarzy, ale nie udało mu się wykończyć akcji. Co nie udało się „Żurawiowi”, powiodło się Tomasowi Jirsakowi. Czeski pomocnik w 71. minucie wykończył strzałem głową ładną akcję dwójkową z Piotrem Brożkiem. Gospodarze pod sam koniec meczu strzelili honorowego gola. Dobre podanie z prawej strony na bramkę zamienił Pontus.

Resovia Rzeszów – Wisła Kraków 1:2 (0:1)

0:1 Rios 37’
0:2 Jirsak 71’
1:2 Pontus 87’

Resovia Rzeszów: Pietryka (68’ Szyszko, 84’ Iliński) – Podstolak, Kozubek (68’ Kościelny) , Zitka (46’ Bogacz), Iwanskyj (46′ Stencel, 84’ Szkolnik) – Smolec (46′ Ogrodnik, 84’ Mastej), Kaczor (46′ Dzierżęga, 88’ Conello), Walaszczyk , Mateusz Kantor  (63′ Hustava, 90’ Krupa) – Dariusz Kantor, Hajduk (63′ Pontus, 88’ Nykanovicz)

Wisła Kraków: Jovanić (46’ Pawełek) – Nalepa, Chavez, Cleber, Piotr Brożek – Jirsak, Chrapek, Boukhari  (74’ Rado) – Rios (46’ Jeleń), Żurawski, Paljić

(wisla.krakow.pl \ karmi)

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее