Trzecie miejsce AZSu w Proszowicach

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 06-09-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Eliteski Skawa AZS UEK zajęły trzecie miejsce w towarzyskim turnieju zorganizowanym w ostatni weekend przez Pogoń Proszowice. Oprócz gospodyń i krakowianek przybyły jeszcze dwie ekipy pierwszoligowe – AZS KSZO WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski oraz PLKS Pszczyna.

Pierwszego dnia „Ekonomistki” pewnie pokonały Pogoń w setach do 18, 18 i 20. Kilka godzin później zmierzyły się z KSZO. Niestety rewanż za porażkę na Mistrzostwach Polski Klubów AZS nie powiódł się, choć Skawa stoczyła wyrównany bój. W każdej partii walka toczyła się punkt za punkt do stanu 19:19. Niestety końcówki padały łupem Ostrowca, który wygrał 3:0. Drugi dzień zmagań rozpoczął się od meczu Skawy z PLKS Pszczyna. Po pierwszym secie, wygranym bardzo pewnie przez krakowianki, zanosiło się na pogrom pszczynianek. Te zdołały się jednak podnieść i rozpocząć wyrównaną walkę. Ostatecznie zwycięzcę musiał wyłonić tie-break, w którym walka rozgorzała w najlepsze. Eliteski obroniły piłkę meczową przy stanie 13:14 i wygrały dwie kolejne wymiany. O awansie do meczu finałowego zadecydował bilans setów, ponieważ wszystkie drużyny pierwszoligowe miały na koncie dwie wygrane i porażkę. Pod tym względem najgorzej wypadł Uniwersytet Ekonomiczny i zagrał w finale pocieszenia z Pogonią. Tu ponownie górą były krakowianki, choć w drugim secie przegrywały już 19:22. Zdołały jednak odrobić straty i wygrać na przewagi. Mecz finałowy wygrał KSZO Ostrowiec Św.

Pogoń Paleo Proszowice – Eliteski Skawa AZS UEK 0:3

PLKS Pszczyna – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 3:0

Eliteski Skawa AZS UEK – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 0:3

Pogoń Paleo Proszowice – PLKS Pszczyna 0:3

Eliteski Skawa AZS UEK – PLKS Pszczyna 3:2

Pogoń Paleo Proszowice – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 0:3

o 3. miejsce: Pogoń Paleo Proszowice – Eliteski Skawa AZS UEK 0:3

Finał: PLKS Pszczyna – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 1:3