Legia – Cracovia już dzisiaj o 18.45

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Legia – Cracovia już dzisiaj o 18.45

Nieczęsto zdarza się, zwłaszcza w profesjonalnych ligach piłkarskich, by mecze rozgrywane były „nie po kolei”. Taka sytuacja nastąpiła jednak już na starcie Ekstraklasy: w piątek Cracovia zainaugurowała nowy sezon spotkaniem 2. kolejki ze Śląskiem Wrocław, z kolei dziś rozegra mecz z Legią Warszawa w ramach kolejki pierwszej. Początek o godzinie 18:45.

Stało się tak, bo w terminie, gdy rozgrywana była inauguracyjna kolejka Ekstraklasy, Legia otwierała swój nowy stadion towarzyskim spotkaniem z Arsenalem Londyn (5:6).

Dla Cracovii dzisiejszy mecz w Warszawie będzie rozpoczęciem wyjazdowego maratonu. „Pasy”, po pojedynku w stolicy, zagrają w Poznaniu z Lechem i w Kielcach z Koroną. Dopiero potem powrócą do Krakowa, gdzie na Suchych Stawach podejmą Górnik Zabrze.

Teoretycznie dzisiejsze spotkanie będzie pojedynkiem dwóch ostatnich zespołów w tabeli – dotychczasowe kolejki wystarczyły bowiem pozostałym czternastu drużynom na jakąkolwiek zdobycz punktową (Cracovia przegrała ze Śląskiem Wrocław 2:3 w swoim jedynym jak na razie spotkaniu, z kolei Legia z Polonią Warszawa 0:3). Oba zespoły powalczą więc o pierwsze punkty w nowym sezonie.

- Nie ma łatwych meczów, ale ten na Legii będzie wyjątkowo trudny – nie ukrywa trener Rafał Ulatowski. - Jest nowy stadion, będzie dużo kibiców i wszyscy są sfrustrowani po meczu z Polonią. My też jednak straciliśmy trzy gole i też będziemy chcieli udowodnić, że potrafimy grać w piłkę – dodaje szkoleniowiec.

Aby tak się stało, podopieczni trenera Ulatowskiego muszą wyeliminować błędy, które towarzyszyły im choćby przy straconych w piątek golach. - Jeżeli będziemy popełniali w destrukcji takie indywidualne błędy, jak w spotkaniu ze Śląskiem, to obojętnie, czy napastnikiem Legii będzie Chinyama, czy Mezenga, czy ktokolwiek inny, to wykorzysta je. Jeżeli jednak będziemy się bronili dobrze, to nikt nas nie pokona – uważa szkoleniowiec.

W pojedynku z Legią nie wystąpi Saidi Ntibazonkiza, który w piątkowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław naciągnął mięsień dwugłowy. To duża strata „Pasów”, bowiem 24-letni Burundyjczyk był motorem napędowym większości akcji ofensywnych we wspomnianym spotkaniu z wrocławianami.

- Ciężko jest znaleźć zawodnika o takich umiejętnościach. To duże osłabienie, ale to nie koniec świata. Były spotkania, w których radziliśmy sobie bez Saidiego. Na pewno nie ma czym zaskakiwać Legii, bo już wcześniej zna się „osiemnastkę” na ten mecz – uważa trener Ulatowski.

Kadra Cracovii na mecz z Legią:
Bramkarze: Marcin Cabaj, Łukasz Merda.

Obrońcy: Krzysztof Janus, Marian Jarabica, Piotr Polczak, Paweł Sasin, Marek Wasiluk.

Pomocnicy: Mateusz Klich, Wojciech Łuczak, Dariusz Pawlusiński, Arkadiusz Radomski, Mariusz Sacha, Alexandr Suvorov, Sławomir Szeliga.

Napastnicy: Bartłomiej Dudzic, Marcin Krzywicki, Radosław Matusiak, Bartosz Ślusarski.

Spotkanie Legia Warszawa – Cracovia rozpocznie się o godzinie 18:45.

(cracovia.pl \ karmi)

R E K L A M A
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее