Cracovia zakontraktowała obrońcę z Holandii

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 25-08-2010 Autor: Marek Mroczek
Brak komentarzy

- Wіtаm wszуstkісh ро rаz kоlеjnу. Wуdаwаłо sіę, żе już nіе sроtkаmу sіę w tуm оkіеnku trаnsfеrоwуm, jеdnаk rzесzуwіstоść оkаzаłа sіę іnnа – tуmі słоwаmі dуrеktоr sроrtоwу Кlubu, Tоmаsz Rząsа rоzросzął dzіsіеjszą kоnfеrеnсję рrаsоwą, nа którеj рrzеdstаwіоnу zоstаł nаsz nоwу zаwоdnіk, Hеsdеу Suаrt. 24-lеtnі Hоlеndеr роdріsаł trzуlеtnі kоntrаkt z nаszуm Кlubеm.

Suart przebywa w Krakowie już od wczoraj, przeszedł testy medyczne, a dziś wziął udział w porannym treningu drużyny. - Mam nadzieję, że będzie wzmocnieniem naszej defensywy – mówi dyrektor Rząsa.

24-letni Holender wystąpił w niedawnym sparingu swojego byłego klubu, AGOVV Apeldoorn z Cracovią (2:2). - Był najlepszy na boisku, siał sporo zamieszania w naszych szeregach – przypomina trener Rafał Ulatowski.

Nic dziwnego, że nasi działacze szybko zainteresowali się Suartem.
- Myśleliśmy, że ten transfer dokonamy dopiero w zimie, jednak zdecydowaliśmy się na szybszy ruch – wyjaśnia Rząsa. - Sytuacja wymogła na nas to, by do rozmów wrócić wcześniej – dopowiada trener Ulatowski.

Suart ma być wzmocnieniem linii defensywnej Cracovii, która jak na razie straciła najwięcej bramek w całej lidze – dziesięć w trzech spotkaniach. - Jeżeli wszystkie sprawy zostaną załatwione, będzie brany pod uwagę już na piątkowy mecz – przyznaje szkoleniowiec „Pasów”.

24-letni Holender o surinamskich korzeniach już nie może doczekać się pierwszych spotkań w barwach nowej drużyny. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zagrać w Cracovii. Nie wiem zbyt wiele o Polsce. Znałem Tomka Rząsę jako zawodnika, znam również Saidiego Ntibazonkizę i Arka Radomskiego – wyjaśnia.

Hesdey Suart urodził się 30 stycznia 1986 roku w Rotterdamie i jest wychowankiem miejscowego Feyenoordu. W przeszłości występował także w Vitesse Arnhem, Helmond Sport, a ostatnio w AGOVV Apeldoorn.

Mierzy 173 centymetry i waży 71 kilogramów. Jest żonaty (z Nancy) i ma dwójkę dzieci (Lyshira ma dwa latka, Kayleigh osiem miesięcy).

W Cracovii grał będzie z numerem „8”.

( сrасоvіа.рl / mm )

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее