Triumfator Tour de France w Krakowie!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 14-07-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy
Zwycięzca Tour de France z 2006 roku – Hiszpan Oscar Pereiro wystartuje w tegorocznym, 67. Tour de Pologne UCI ProTour, którego meta i uroczyste zakończenie będą miały miejsce 7 sierpnia na Błoniach Krakowskich! Utytułowany kolarz znalazł się w kadrze kazachskiego zespołu Astana na nasz narodowy Tour.
Pereiro został ogłoszony przez UCI zwycięzcą Tour de France z 2006 roku, kiedy za zażywanie dopingu zdyskwalifikowany został Amerykanin Floyd Landis. Pereiro zajmował również dwukrotnie 10 miejsce w klasyfikacji generalnej francuskiej „Wielkiej Pętli” (w latach 2004-2005). W 2005 roku Hiszpan zdobył nagrodę dla najwaleczniejszego kolarza Tour de France, kiedy to wygrał 16 etap wyścigu i prowadził zwycięskie ucieczki na 15 (najtrudniejszym) i 18 etapie ówczesnej rywalizacji.

Na stracie 67. Tour de Pologne stanie także znany polskim kibicom Australijczyk Allan Davis. W 2004 roku wygrywał on etap z Ostródy do Bydgoszczy, był drugi na trasie z Piechowic do Karpacza oraz trzeci na odcinku z Inowrocławia do Kalisza. Te wyniki dały mu wtedy piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast w 2008 roku Davis wygrał etap z Płocka do Olsztyna oraz triumfował w klasyfikacji punktowej. W ubiegłorocznym, 66. Tour de Pologne Australijczyk był bliski zwycięstwa w Lublinie, gdzie wyprzedził go jedynie Jacopo Guarnieri.

Skład Astany na 67. Tour de Pologne UCI ProTour: Assan Bazajew, Allan Davis, Aleksander Diaczenko, Enrico Gasparotto, Maksim Gourow, Oscar Pereiro, Dimitri Fofonow i Andrej Zeits.

(sport.krakow.pl \ karmi)

R E K L A M A
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее