Pomocnik NEC Nijmegen w Cracovii

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 10-07-2010 Autor: Marek Mroczek
Brak komentarzy

Sаіdі Ntіbаzоnkіzа, роmосnіk z hоlеndеrskіеgо NЕС Nіjmеgеn рrzеjdzіе dо Сrасоvіі! – Tаkіеgо skrzуdłоwеgо szukаlіśmу – сіеszу sіę dуrеktоr sроrtоwу MКS Сrасоvіа SSА, Tоmаsz Rząsа.

Ntibazonkiza urodził 1 maja 1987 w Bujumburi na terenie Burundi (Afryka). Na początku swojej kariery reprezentował barwy burundyjskiego Vital‘O, a od 2005 roku występował w lidze holenderskiej, w zespole NEC Nijmegen. Początkowo grał w drużynach młodzieżowych, jednak szybko dostrzeżono jego umiejętności i już w 18 listopada 2006 roku zadebiutował w Eredivisie w spotkaniu przeciwko Sparcie Rotterdam.
- Przez ostatnie dwa sezony grał w podstawowym składzie zespołu z Nijmegen – wyjaśnia Rząsa.
W sezonie 2008/09 zagrał w 28, z kolei w 2009/10 w 22 spotkaniach. Za każdym razem zdobywał po pięć bramek. Łącznie, mimo młodego wieku, zaliczył 63 występy w holenderskiej Eredivisie, w których strzelił 10 goli.

Saidi jest również wielokrotnym reprezentantem swojego kraju i jednym z najbardziej utalentowanych burundyjskich piłkarzy. – To zawodnik niewysoki (170 cm wzrostu – przyp.), ale bardzo szybki i zwinny. Ma bardzo dobry drybling, precyzyjne wrzutki. Może grać na prawej i lewej pomocy, ale także jako napastnik. Takiego skrzydłowego szukaliśmy – przyznaje nasz dyrektor sportowy.

Rząsa wypatrzył go podczas meczów ligowych NEC. - Widziałem go w akcji przy okazji oglądania Arka Radomskiego. Jego gra wpadła mi w oko – nie owija w bawełnę dyrektor sportowy naszego klubu.

Burundyjczyk miał ważny kontrakt z NEC jeszcze przez dwa lata. - Kilka zespołów chciało go pozyskać, ale to nam udała się ta sztuka – przyznaje Rząsa, po czym dodaje: - Doszło do porozumienia między klubami oraz między klubem i zawodnikiem.Teraz czekamy na to, aż Saidi otrzyma pozwolenie na pracę w Polsce. Wtedy podpiszemy z nim czteroletni kontrakt. Zawodnik przejdzie do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.

23-letni Ntibazonkiza będzie drugim piłkarzem w tym okienku transferowym, który trafi do Cracovii z holenderskiego NEC Nijmegen. Wcześniej kontrakt z „Pasami” podpisał wielokrotny reprezentant Polski, Arkadiusz Radomski. Burundyjczyk będzie też czwartym obcokrajowcem w barwach Cracovii.

( сrасоvіа.рl / mm)

R E K L A M A
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее