Komunikat Wisły Kraków w sprawie stadionu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 21-07-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Poniżej przedstawiamy oficjalne oświadczenie klubu Wisła Kraków na temat nowego stadionu przy ulicy Reymonta 22:

Wisła Kraków informuje, że ze względów formalno-prawnych nie będzie możliwe rozegranie przy Reymonta 22 meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej.

Mimo starań inwestora nadal nie jest gotowy system kontroli wejść oraz monitoring wewnątrz trybuny wschodniej, przez co nie spełnia ona wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dodatkowo brakuje całościowego oświetlenia stadionu.  W związku z tym obiekt nie może zostać na razie zgłoszony do żadnych rozgrywek.
Nie są prawdą informacje, które ukazały się dzisiaj w mediach, jakoby system ewidencji osób nie był konieczny do rozegrania meczu w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. Obowiązek wyposażenia stadionu w elektroniczny system identyfikacji osób nakłada ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. To na jej podstawie licencje stadionowi przyznaje Komisja Licencyjna PZPN. Dopiero posiadając taki dokument można zgłosić stadion do UEFA.

Przypomnijmy, że do dnia 21 lipca klub mógł zgłosić do UEFA inny stadion niż na drugą rundę kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Niestety, z wyżej wymienionych względów, klub nie ma podstaw prawnych do wykonania takiego kroku.

Wisła Kraków SA

(wisla.krakow.pl \ karmi)

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее