Komisja UEFA w Krakowie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 03-07-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Przedstawiciel UEFA odwiedził dziś Kraków. Wizytował on stadion Hutnika i w jego sprawie wyda w najbliższym czasie opinię. Nie mógł on wypowiedzieć się na temat stadionu przy Reymonta 22, gdyż nie miał do tego podstaw formalno-prawnych.

Delegat obejrzał stadion Hutnika przy ulicy Ptaszyckiego. Spełnione  zostały wszystkie wymogi dotyczące gry w Lidze Europejskiej na tym obiekcie. Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez UEFA do tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że ona będzie pozytywna.

Przedstawiciel UEFA został też poinformowany o chęci rozgrywania przez Wisłę Kraków najbliższego spotkania kwalifikacji Ligi Europejskiej na stadionie przy Reymonta 22. Stwierdził on, że na chwilę obecną nie ma podstaw formalno-prawnych do zaopiniowania tego obiektu. Przyczyną takiego stanu jest brak  dokumentów odbioru technicznego, licencji, zezwolenia na organizację imprezy masowej, jak również niespełnienie wielu innych kryteriów infrastrukturalnych, świadczących o przygotowaniu obiektu do rozegrania na nim meczu. Bez tego Wisła Kraków nie może ubiegać się o zezwolenie na rozgrywanie meczów w Lidze Europejskiej na stadionie przy ulicy Reymonta 22.

Natychmiast po tym, gdy zostanie dokonany odbiór trybuny wschodniej, a Wisła otrzyma wszelkie niezbędne zezwolenia na grę na swoim stadionie, klub zgłosi obiekt przy Reymonta 22 do Komisji Licencyjnej PZPN. Związek, po odbyciu inspekcji przez ekspertów Komisji, wyda decyzję na temat przyznania licencji. Jeśli będzie ona pozytywna, Wisła Kraków wystąpi do UEFA o zgodę na rozgrywanie meczów w Lidze Europejskiej na swoim stadionie.

(Biuro Prasowe Wisły Kraków SA \ karmi)

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее