Kolejne wzmocnienie Cracovii

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 15-07-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Krzysztof Janus, dotychczas grający w GKS-ie Bełchatów, będzie reprezentował barwy Cracovii! Kluby doszły już porozumienia, sam zawodnik także porozumiał się w sprawie indywidualnego kontraktu.

Janus to piłkarz uniwersalny. - Mogę grać na obu bokach zarówno w obronie, jak i w pomocy – przyznaje, po czym dodaje: - W Bełchatowie trener Ulatowski przekwalifikował mnie na obrońcę, bo wcześniej większość czasu grałem na boku pomocy.

Sam zawodnik lubi grać do przodu, nawet gdy występuje na boku obrony.
- Ciągoty ofensywne zawsze są. Teraz futbol tak się zmienił, że nominalny boczny obrońca jest też po części bocznym pomocnikiem – tłumaczy.

Swoją przygodę z piłką Janus zaczynał w rodzinnym Wołowie. - To mała miejscowość 40 kilometrów od Wrocławia. W miejscowym MKP występowałem w drużynie juniorskiej, potem trafiłem do zespołu seniorskiego, który grał w klasie okręgowej – przypomina.

Następnie trafił do Gawinu Królewska Wola, z którym awansował do trzeciej ligi. Do GKS-u przyszedł za sprawą byłego trenera Cracovii, a ówczesnego szkoleniowca bełchatowian, Oresta Lenczyka.

Wystąpił w trzydziestu sześciu spotkaniach Ekstraklasy, w których zdobył jedną bramkę. - Zwycięską w meczu z Ruchem Chorzów – dodaje.

Teraz liczy na kolejne występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach „Pasów”. - Widać, że ambicje są tu bardzo duże. Budowany jest nowy stadion i myślę, że będziemy walczyli o jak najwyższe cele.

Janus urodził się 25 marca 1986 roku, mierzy 176 centymetrów wzrostu i waży 71 kilogramów.

(cracovia.pl \ karmi)

fot. cracovia.pl

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее