Już 7go sierpnia do Krakowa zawita Tour de Pologne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 21-07-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Coraz więcej renomowanych kolarzy potwierdza udział w 67. Tour de Pologne. Największa w naszym kraju impreza rowerowa, zaliczana do prestiżowego cyklu UCI Pro Tour, rusza już 1 sierpnia w Sochaczewie. Finałowy etap – tak jak w latach ubiegłych – rozegra się w Krakowie.
Do rozpoczęcia 67. edycji Tour de Pologne Uci Pro Tour pozostało kilkanaście dni. Tymczasem start na naszej największej kolarskiej imprezie potwierdza coraz więcej liczących się w światowych rankingach zawodników. „Swój udział zapowiedział Francuz Jean-Christophe Peraud, który będzie liderem zespołu Omega-Pharma Lotto. Co ciekawe, Peraud to wicemistrz olimpijski z Pekinu w kolarstwie górskim, który w tym sezonie postanowił zmieć rower górski na szosowy” – mówi Mateusz Chwajoł z Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Na starcie tegorocznego Tour de Pologne stanie też Hiszpan Oscar Pereiro, który znalazł się w kadrze kazachskiej grupy Astana. „To wyjątkowo waleczny kolarz, zwycięzca Tour de France z 2006 roku” – zaznacza Mateusz Chwajoł. W imprezie wezmą udział również utytułowani zawodnicy z Polski – Marek Rutkiewicz będzie liderem naszej narodowej reprezentacji. Natomiast Sylwester Szmyd jest członkiem grupy Liquigas-Doimo.

Jak zapowiadają organizatorzy, na starcie tegorocznego 67. Tour de Pologne stanie rekordowa liczba 23 drużyn. „Będzie 18 najlepszych ekip świata. Po raz kolejny wystąpi 8-osobowa reprezentacja Polski w biało-czerwonych koszulkach. Do tego dojdą także cztery zespoły z tzw. dziką kartą” – wymienia Lech Piasecki, dyrektor ds. sportowych imprezy.

Przypomnijmy, że tegoroczny 67. Tour de Pologne UCI Pro Tour rozpocznie się 1 sierpnia w Sochaczewie. Kolarze będą mieli do pokonania 7 etapów, dających łącznie ponad 1200 kilometrów. Rywalizacja sportowa połączona będzie z obchodami ważnych rocznic. Zawodnicy przejadą przez Żelazową Wolę, gdzie 200 lat temu urodził się Fryderyk Chopin. Przed bramą Auschwitz-Birkenau uczczą 65. rocznicę wyzwolenia obozu.

7 sierpnia wyścig zakończy się na ulicach Krakowa. Atrakcją tego etapu będzie lotna premia na Rynku Głównym, na wysokości ulicy Siennej. Finisz zawodów ponownie przewidziano na krakowskich Błoniach.

(karmi)

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее