Diabelski komplet zwycięstw

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 04-07-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Relacja z meczu Sioux Kraków Tigers – Devils Wrocław pochodzi ze strony www.pzfa.pl

W sobotnim meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego w Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) Devils Wrocław rozbili na wyjeździe Sioux Kraków Tigers 64:14.

W krakowsko-wrocławskim starciu zdecydowanym faworytem byli przyjezdni, którzy liderują w tabeli pierwszoligowej. Niespodziewanie jednak początek meczu był bardzo wyrównany. Jako pierwsze punkty zdobyły Diabły, jednak Tygrysy szybko odpowiedziały skuteczną serią ofensywną i przyłożeniem Filipa Mościckiego. Po podwyższeniu za dwa punkty grającego w całym meczu po obu stronach piłki Dawida Rechula to gospodarze niespodziewanie prowadzili.

Tigers zaskoczyli Devils dobrą grą podaniową, na której w tym meczu opierał się atak krakowian. Jednak już w drugiej kwarcie Diabły zaczęły grać zgodnie z tym czego oczekuje się od jednego z głównych faworytów do zdobycia tytułu mistrza PLFA. Od tego momentu przyjezdni zaczęli dominować. Precyzyjne podania rozgrywającego wrocławian Krzysztofa Wydrowskiego łapali Patrycjusz Pałac i Daniel Delahoussaye zamieniając je na kolejne przyłożenia.

O ile w pierwszej kwarcie Diabły zdobyły jedno przyłożenie, to już w każdej następnej piłka znajdowała się w polu punktowym rywali po trzy razy. Przyjezdni wygrali zasłużenie, pokonując Tygrysy 64:14.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale z gry już tylko częściowo. Weszliśmy dzisiaj na boisko kompletnie zdekoncentrowani. Nie wiem co było przyczyną. Może upał, podróż lub to, że zawodnicy spodziewali się łatwego zwycięstwa? Trudno powiedzieć, jedno jest pewne – w półfinale nie popełnimy tego błędu. Na szczęście od drugiej kwarty graliśmy już w naszym standardowym rytmie – skomentował zawody  Artur Guzik, prezes Devils Wrocław. – Tigers należą się brawa szczególnie za pierwszy touchdown, gdy na boisku był nasz pierwszy skład obronny. Przy ich drugim przyłożeniu popełniliśmy ewidentny błąd w obronie przeciw podaniom. W tym czasie na boisku było też wielu zmienników. Jestem jednak zadowolony z ich gry po obu stronach piłki – dodał Guzik.

- Cieszę się, że nasz koordynator formacji ataku Paweł Rusin poprowadził odpowiednio ofensywę naszej drużyny. Cieszą też punkty przeciw tak mocnej drużynie. W ogólnym rozrachunku nie jestem oczywiście zadowolony – naturalnie z racji niekorzystnego rezultatu spotkania – powiedział po meczu  Michał Truszkowski, prezes Sioux Kraków Tigers. – Przed nami teraz dwa miesiące przerwy. Od września wracamy do treningów i przygotowań do sezonu 2011. W tym samym miesiącu rozpocznie się też intensywna rekrutacja – dodał Truszkowski.

Wśród Devils wyróżnił się rozgrywający fenomenalne zawody Krzysztof Wis. Nie dość, że podania krakowian przechwycił aż cztery razy, to dwa z nich zamienił na przyłożenia dla swojej drużyny. Dodatkowo popisał się dwoma touchbackami przy wykopach. Jedynym słabszym elementem w jego grze tego dnia były podwyższenia po przyłożenia. Raptem cztery razy w ośmiu próbo wach zdobywał punkt dla swojej drużyny. W szeregach Diabłów wyróżniła się też cała linia ofensywna, oraz wszechstronny Daniel Delahoussaye, który zdobył zarówno po podaniach skutecznego Krzysztofa Wydrowskiego, jak i akcji biegowej. W obronie prym wiódł Mott Gaymon, który kilkukrotnie potężnie powalał rywali rozpalając do czerwoności

W szeregach Tygrysów prym wiódł rozgrywający Filip Mościcki, który dobrze kierował formacją ofensywną swojej drużyny. Mościcki popisał się w całym meczu wieloma ładnymi podaniami, a dodatkowo, grając w obronie, przechwycił jedno z podań rywali. Dobre zawody rozegrał też Bartłomiej Król, który skutecznie bronił przeciw podaniom, a także zablokował jedną z prób podwyższeń w wykonaniu Devils.

Dla Sioux Kraków Tigers był to ostatni mecz w tegorocznych rozgrywkach pierwszoligowych. Beniaminek zakończył sezon na szóstym miejscu w ośmiozespołowej tabeli gwarantując sobie tym samym pozostanie w PLFA I. Oba tegoroczne zwycięstwa Tygrysów były sensacyjne. Krakowianie pokonali dwukrotnych mistrzów ligi – Warsaw Eagles, oraz zeszłorocznego triumfatora w PLFA I – AZS Silesia Miners.

Dzięki zwycięstwu z krakowianami Devils dopełnili sezon zasadniczy PLFA I 2010 kończąc go z kompletem zwycięstw. W siedmiu meczach nie dali szans rywalom zdobywając aż 324 punkty (co daje imponującą średnią ponad 42 punktów na mecz) i stracili zaledwie 70 (co świadczy o równie dobrej grze obronnej wrocławian).

Devils Wrocław już za tydzień, 11 lipca we Wrocławiu podejmą zespół, który po rundzie zasadniczej zajmie czwarte miejsce. Rywal wrocławian zostanie wyłoniony w jutrzejszych spotkaniach zamykających sezon zasadniczy w PLFA I. W półfinale Diabły zmierzą się z Kozłami Poznań, Pomorze Seahawks lub Warsaw Eagles.

Sioux Kraków Tigers – Devils Wrocław 14:64 (8:6, 0:18, 6:21, 0:19)

I kwarta
0:6 przyłożenie Daniela Delahoussaye’a po 34-jardowej akcji biegowej
8:6 przyłożenie Filipa Mościckiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Dawid Rechul)

II kwarta
8:12 przyłożenie Patrycjusza Pałaca po 16-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego
8:18 przyłożenie Łukasza Kamińskiego po 15-jardowej akcji biegowej
8:24 przyłożenie Krzysztofa Wisa po 35-jardowej akcji powrotnej po przechwyceniu piłki rzuconej przez rozgrywającego Tigers

III kwarta
8:31 przyłożenie Daniela Delahoussaye’a po 15-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
8:38 przyłożenie Adama Synacka po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
14:38 przyłożenie Josha Gregory’ego po 50-jardowej akcji po podaniu Filipa Mościckiego
14:45 przyłożenie Daniela Delahoussaye’a po 15-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

IV kwarta
14:52 przyłożenie Patrycjusza Pałaca po 20-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
14:58 przyłożenie Krzysztofa Wisa po 25-jardowej akcji powrotnej po przechwyceniu piłki rzuconej przez rozgrywającego Tigers
14:64 przyłożenie Daniela Delahoussaye’a po 5-jardowej akcji biegowej

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.

(pzfa.pl \ karmi)

R E K L A M A
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее