Cezary Wilk piłkarzem Wisły Kraków

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 24-07-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

Wisła Kraków pozyskała nowego piłkarza. Jest nim 24-letni pomocnik Cezary Wilk, który w piątek podpisał z klubem 4-letni kontrakt – informuje oficjalna strona internetowa krakowskiego klubu.

- To była bardzo szybka decyzja, podjąłem ją z moim agentem w ciągu 10-15 minut. Dziś, gdy zawodnik dostaje propozycję z trzech najlepszych klubów ekstraklasy, nie ma się nad czym zastanawiać. To jest awans sportowy - mówi piłkarz . – Wisła to wyzwanie, jeden z najlepszych klubów w Polsce, co rok gra o miano najlepszej drużyny w kraju, ale też dla mnie przyjście tu to krok do następnego celu – czyli wyjazdu do Anglii. Konkurencja? Nie ma się czego bać, są tu świetni zawodnicy, szczególnie Radek Sobolewski, można się wiele nauczyć, trzeba podjąć walkę i iść do przodu.

Wilk urodził się 12 lutego 1986 roku. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w drużynie juniorskiej Polonii Warszawa. Tam spędził 12 lat. W 2005 roku podpisał kontrakt z Koroną Kielce. W sezonie 2006/2007 został na pół roku wypożyczony do ŁKS-u Łódź. Łącznie w Koronie piłkarz rozegrał 89 meczów i strzelił 6 bramek.

Cezary Wilk regularnie był powoływany do kadry U-21, gdzie rozegrał 11 spotkań i zdobył 1 bramkę. Zagrał również w trzech meczach reprezentacji U-23.

(wisla.krakow.pl \ karmi)

R E K L A M A
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее