Juvenia gra o wszystko

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 02-06-2010 Autor: Karol Migo
Brak komentarzy

W najbliższą sobotę (5.06) o godzinie 13 rugbyści Juvenii Kraków będą gościć drużynę z Warszawy.

Juvenia i Bemowo AZS mają zupełnie inne cele. Krakowianie walczą o jak najlepszą pozycję przed meczami play-out, które zadecydują o pozostanie w Ekstralidze, a goście mają realną szansę na awans do medalowej czwórki, wśród której wyłoni się Mistrz Polski.

Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Juvenia musi wygrać, jeżeli 12 czerwca chce zagrać z Ogniwem o utrzymanie w gronie najlepszych na własnym boisku, a nie w Trójmieście. Jesienią krakowianie zremisowali z drużyną stołeczną, więc ich szanse na zwycięstwo są jak najbardziej realne. Zwłaszcza, że Smoki na własnym terenie są znacznie groźniejsze i mocniejsze. Bemowo-AZS ma jednak nadal o co walczyć. Podopieczni Krzysztofa Folca tracą tylko jeden punkt do Orkana Sochaczew, zajmującego aktualnie czwarte, medalowe miejsce. Pod Wawelem stołeczni rugbiści będą więc mieli ostatnią szansę na awans do fazy play off, który może im dać tylko i wyłącznie wygrana z punktem bonusowym.
Zapowiada się mocne starcie dwóch drużyn, które mają różne cele, ale dla obu niezbędne jest zwycięstwo!

Mecz z Lechią prawdopodobnie się nie odbędzie. Juvenia zgodziła się na termin wtorkowy (8 czerwca), ale Gdańszczanie nie chcą grać o godzinie 17:00 i zakulisowo mówi się o tym, że pod Wawel nie przyjadą, gdyż nawet strata jednego punktu nie zmienia ich sytuacji w lidze. Krakowianie będą musieli więc zabiegać, aby PZR nie przyznał obustronnego walkowera, jak zapowiedział wcześniej, ale zrobić wszystko, aby sptkanie doszło do skutku.

R E K L A M A

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее