1. FC Magdeburg zagra z Nowym Hutnikiem

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Data publikacji: 28-06-2010 Autor: Marek Mroczek
Brak komentarzy

„Podjęliśmy decyzję. Przyjeżdżamy do Polski na cały obóz treningowy” – zakomunikował w dniu 13 czerwca br. trener drużyny 1. FC Magdeburg Ruud Kaiser.

Podczas majowej wizyty w Polsce trener Magdeburga określił warunki, które musi spełnić ośrodek przygotowań, by jego drużyny przyjechała do Małopolski na obóz treningowy. „Ruud Kaiser oczekiwał dobrego hotelu, w którym drużyna będzie mogła spędzić siedem dni, położonego blisko dobrego boiska treningowego oraz innych obiektów sportowych. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich członków Zarządu Nowego Hutnika 2010 przedstawiliśmy ofertę zawierającą cztery propozycje zorganizowania pobytu Niemców w Krakowie.” – wyjaśnia wiceprezes Nowego Hutnika 2010 Adam Gliksman, który odpowiada za przygotowanie meczu jubileuszowego.

W dniach 12-13 czerwca br. trener Ruud Kaiser oraz manager Rüdiger Bartsch zwiedzali wraz z członkami zarządu Nowego Hutnika 2010 obiekty treningowe. W ostatnim dniu podjęli decyzję o przyjeździe na obóz treningowy, wybierając obóz w Myślenicach.

Zadowolenia nie kryje burmistrz Myślenic – Maciej Ostrowski: „W ostatnich latach bardzo dużo zainwestowaliśmy w centrum sportowe, w planach mamy też zmianę murawy na boisku głównym Dalinu. Chcemy, by Myślenice promowały się także przez sport, a mecz z Magdeburgiem daje takie szanse.” „Nowy Hutnik 2010 wykonał świetną robotę. Ośrodek, który dla nas znaleziono spełnia wszystkie nasze oczekiwania i daje szansę na udany obóz treningowy. Myślę, że dobrze się tu przygotujemy i pokonamy Hutnika w meczu jubileuszowym” – mówił Ruud Kaiser, dodając, że teraz będzie się mógł spokojnie udać na urlop.

1. FC Magdeburg – po zmianie niemal całego zespołu – rozpoczyna treningi 1 lipca br. Tuż przed przyjazdem do Polski rozegra dwa mecze sparingowe. 16 lipca br. zmierzy się na własnym stadionie z uczestnikiem ostatniej edycji Ligi Mistrzów – VfL Wolfsburg, a 18 lipca zagra z trzecioligowcem Babelsberg. Kilkanaście godzin po meczu zamelduje się w Myślenicach.

Mecz Hutnik Kraków – 1. FC Magdeburg odbędzie się 24 lipca 2010 r. o godz. 18:00. Przedsprzedaż biletów na to szlagierowo zapowiadające się spotkanie rozpocznie się 1 lipca br. i potrwa do 23 lipca.

( nh2010.рl / mm)

R E K L A M A
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

KOMENTARZE:

Sраm Рrоtесtіоn bу WР-SраmFrее